Beoordeling van klacht uitgesteld wegens ontbrekende gegevens

De Geschillencommissie Opslaan als PDF




Commissie: Geestelijke Gezondheidszorg    Categorie: Informatie    Jaartal: 2026
Soort uitspraak: tussenadvies   Uitkomst: aanvullende informatie nodig   Referentiecode: 1310783/1313958

De uitspraak:

Waar gaat de uitspraak over?

Deze zaak gaat over een cliënt die klaagt over de zorg die hij heeft ontvangen. Hij stelt dat de zorgaanbieder heeft gefaald en dat hij hierdoor veel extra werk moest doen, psychische schade heeft opgelopen en in slechte omstandigheden heeft moeten leven. De cliënt vraagt een schadevergoeding en andere maatregelen. De zorgaanbieder geeft aan dat hij alleen ondersteuning heeft geboden op basis van de Wmo en dat de Geschillencommissie daarom mogelijk niet bevoegd is om de klacht te behandelen. De Geschillencommissie oordeelt dat op dit moment niet duidelijk is welke zorg precies is geleverd. Daarom vraagt de commissie eerst om extra informatie van de zorgaanbieder en neemt zij nog geen definitieve beslissing over de klacht.

De volledige uitspraak

in het geschil tussen

[Naam], wonende te [woonplaats] (hierna te noemen: de cliënt)

en

Stichting Pameijer SP, gevestigd te Rotterdam
(hierna te noemen: de zorgaanbieder).

Onderwerp van het geschil

De cliënt heeft de klacht voorgelegd aan de zorgaanbieder.

Het geschil betreft de zorgverlening aan de cliënt. Allereerst ligt de vraag voor of de commissie bevoegd is dit geschil inhoudelijk te behandelen.

Standpunt van de cliënt

Voor het standpunt van de cliënt verwijst de commissie naar de overgelegde stukken. In de kern komt het standpunt op het volgende neer.

De kern van de klacht betreft een vordering tot vergoeding voor de honderden uren aan ‘gedwongen arbeid’, die de cliënt heeft moeten verrichten als eigen projectmanager en belangenbehartiger door het structurele falen van de zorgaanbieder. Daarnaast is er sprake van ernstige psychische schade door aanhoudende stress, een lastercampagne, een ernstig datalek en het maandenlang ontberen van een functionerende douche.

De cliënt wenst een bindende uitspraak waarin de commissie de klachten gegrond verklaart. Ook wenst de cliënt toekenning van de volledige schadevergoeding van € 8.500,- voor de geleden materiële en immateriële schade. Daarnaast wenst de cliënt een bevel aan de zorgaanbieder tot onmiddellijke rectificatie van de aantoonbaar valse en lasterlijke vermeldingen in het zorgdossier en formele, schriftelijke excuses van de Raad van Bestuur voor de gehele gang van zaken.

Standpunt van de zorgaanbieder

Voor het standpunt van de zorgaanbieder verwijst de commissie naar de overgelegde stukken. In de kern komt het standpunt op het volgende neer.

De zorgaanbieder stelt zich op het standpunt dat de commissie waar de klacht is ingediend, onbevoegd is om de klacht te behandelen dan wel dat de klacht niet ontvankelijk is. Zoals hiervoor al aangegeven, levert de zorgaanbieder geen geestelijke gezondheidszorg aan de cliënt. De zorgaanbieder leverde ten tijde van de klacht op basis van de Wmo-beschikking en de Zorg Dienstverlening Overeenkomst Wmo-zorg aan de cliënt, wat neerkomt op begeleiding en ondersteuning bij het zelfstandig wonen.

Beoordeling van het geschil

De commissie heeft het volgende overwogen.

De zorgaanbieder heeft zich beroepen op onbevoegdheid van de commissie, nu aan de cliënt uitsluitend zorg op grond van de Wmo 2015 zou zijn verleend. De commissie kan op basis van de overgelegde stukken niet vaststellen dat uitsluitend sprake zou zijn van zorgverlening in het kader van de Wmo 2015.

Daarom dient de zorgaanbieder binnen 14 dagen na verzending van dit tussenadvies de Wmo-beschikking aan te leveren, die als basis dient voor de zorgverlening door de zorgaanbieder. Tevens dient de zorgaanbieder concreet uitleg te verstrekken over de toegewezen prestaties, zoals beschreven in de indicaties, die de zorgaanbieder heeft aangeleverd als bijlagen bij het verweerschrift, meer specifiek bijlage 3 en bijlage 4.

Nadat de zorgaanbieder deze informatie bij de commissie heeft aangeleverd, krijgt de cliënt nog 14 dagen de gelegenheid zich hierover uit te laten.

Derhalve wordt als volgt beslist.

Beslissing

De commissie:
– bepaalt dat de zorgaanbieder binnen 14 dagen de Wmo-beschikking dient over te leggen, die de basis vormt van de zorgverlening aan de cliënt;
– bepaalt dat de zorgaanbieder binnen 14 dagen concreet uitleg dient te verschaffen over de toegewezen prestaties zoals beschreven in de indicaties;
– houdt verder iedere beslissing aan.

Aldus beslist door de Geschillencommissie Geestelijke Gezondheidszorg, bestaande uit de heer mr.
H.A. van Gameren, voorzitter, de heer drs. T. Knap, mevrouw H.E.L. Loeffen, leden, in aanwezigheid van mevrouw mr. S.M.E. Balfoort, secretaris, op 16 januari 2026.

Opslaan als PDF