Commissie: Energie Prijsplafond
Categorie: Energie Prijsplafond
Jaartal: 2024
Soort uitspraak: Bindend Advies
Uitkomst: ongegrond
Referentiecode:
244064/256147
De uitspraak:
Waar gaat de uitspraak over?
De consument klaagde dat het prijsplafond niet was toegepast op zijn jaarrekening. De ondernemer legde uit dat er in 2023 meer stroom was teruggeleverd dan verbruikt. Omdat er geen verbruik was in dat jaar, hoefde er ook geen prijsplafondkorting te worden toegepast. De commissie is het daarmee eens: als er geen verbruik is, kan er ook geen korting gelden. Voor gas is het prijsplafond wél toegepast. De klacht is daarom ongegrond.
De volledige uitspraak
Samenvatting
De ondernemer heeft de prijsplafondregeling juist toegepast.
Standpunt van de consument
De ondernemer heeft het prijsplafond niet correct toegepast. Eigenlijk is het prijsplafond helemaal niet toegepast op onze jaarrekening.
Standpunt van de ondernemer
Op deze jaarrekening hebben wij geen prijsplafondkorting toegepast voor elektriciteit. Op de jaarrekening is er dan wel sprake van een in rekening gebracht verbruik van 1.826 kWh, maar dit verbruik behelst de gehele leveringsperiode van 20 november tot en met 19 november 2023. Het prijsplafond ziet alleen toe op het jaar 2023.
Het komt er dus op neer dat er in het jaar 2023 op deze jaarrekening sprake is van teruglevering boven verbruik. Normaliter krijg je daar een terugleververgoeding voor, maar omdat de saldering op de jaarrekening plaatsvindt en over de leveringsperiode op de jaarrekening er sprake is van een verbruik ontvangt de consument geen terugleververgoeding op de jaarrekening maar wordt er verbruik in rekening gebracht. Wanneer wij op de jaarrekening de prijsplafondkorting zouden toepassen, dan moeten wij korting geven op een negatief verbruik, wat betekent dat de consument in plaats van een korting een extra bedrag moet betalen. Het toekennen van de prijsplafondkorting zou voor de consument dus negatief uitpakken. Bij het prijsplafond is het de bedoeling dat er over het jaar 2023 niet meer betaald wordt per kWh dan het prijsplafondtarief. Voor gas hebben wij wel het prijsplafond toegepast.
Oordeel van de commissie
Op grond van de stukken en het verhandelde ter zitting onderschrijft de commissie het standpunt van de ondernemer. In de in aanmerking te nemen periode in 2023 heeft de consument meer energie teruggeleverd dan afgenomen. In die periode is helemaal geen verbruik in rekening gebracht, zodat per definitie het prijsplafond niet is bereikt. De klacht treft geen doel.
Op grond van het voorgaande is de commissie van oordeel dat de klacht ongegrond is.
Derhalve wordt als volgt beslist.
Beslissing
Het door de consument verlangde wordt afgewezen.
Aldus beslist door de Geschillencommissie Energie Prijsplafond, bestaande uit de heer mr. D.J. Buijs, voorzitter, mevrouw mr. W.N. Kip, mevrouw mr. M.J. Boon, leden, op 21 mei 2024.