Energiecontract rechtsgeldig ondanks betwisting: klacht ongegrond

De Geschillencommissie Opslaan als PDF




Commissie: Energie    Categorie: Totstandkoming overeenkomst    Jaartal: 2024
Soort uitspraak: Bindend Advies   Uitkomst: ongegrond   Referentiecode: 252764/489897

De uitspraak:

Waar gaat de uitspraak over?

De consument ontving een bevestiging van een energiecontract dat zij naar eigen zeggen nooit heeft afgesloten. De ondernemer toonde echter een contract met digitale handtekening van de consument. Omdat de consument dit niet binnen 14 dagen heeft geannuleerd en de handtekening niet heeft betwist, oordeelt de commissie dat er een geldige overeenkomst is. De klacht is ongegrond.

De volledige uitspraak

Samenvatting
Tussen partijen is een overeenkomst voor de levering van energie tot stand gekomen.

Beoordeling
De consument heeft aangegeven dat zij ongevraagd op 29 januari 2024 van de ondernemer de volgende email ontving: “Hoera ondernemer start met jouw energielevering. We starten op 01-02-2024 op adres. Wij hebben op tijd het contract met jouw vorige leverancier opgezegd” Zij heeft echter geen contract met de ondernemer gesloten en ook mondeling geen toezegging gedaan. De overeenkomst is daarmee niet rechtsgeldig, aldus de consument. Zij heeft via vele e-mails haar beklag gedaan, annuleringsformulieren ingevuld en telefonisch contact gezocht maar de ondernemer reageert niet.

De ondernemer heeft aangevoerd dat de consument op 18 december 2023 telefonisch is benaderd door energieleverancier met een aanbod voor de levering van energie door de ondernemer dat door haar is aanvaard. De levering is gestart op 1-2-2024. Het betreft een particuliere overeenkomst met vaste tarieven voor elektriciteit en gas met een looptijd van 1 jaar.

Voorafgaand aan de zitting heeft de ondernemer een contract in het dossier gevoegd. Het gaat om een contract voor “Hollandse Zekerheid voor 1 jaar” met een vast tarief. Daarop staat een (digitale) handtekening met als datum 18 december 2023 te 11:45:51 uur onder vermelding van het IP adres. Ter zitting is geconstateerd dat deze handtekening de handtekening van de consument zou kunnen zijn. Daarop is de consument een termijn gegeven om nader te reageren.

Op 11 december 2024 heeft de consument de commissie bericht dat het voor haar een raadsel is hoe haar handtekening onder het contract is gekomen en dat zij de mogelijkheden van aangifte van fraude aan het onderzoeken was. Dit werd echter doorkruist door de mededeling dat de ondernemer failliet was verklaard. De kans op eventuele financiële compensatie is daarom verkeken en zij wenst de procedure te beëindigen.

Nu de zaak op zitting is behandeld, is intrekking niet meer mogelijk en dient een uitspraak te volgen. De consument heeft niet betwist dat het haar handtekening is die onder het contract van 18 december 2023 staat. Uit de stukken blijkt verder zij de overeenkomst met de ondernemer niet binnen de daarvoor geldende termijn van veertien dagen heeft geannuleerd zodat de commissie ervan uit moet gaan dat tussen partijen een overeenkomst voor de levering van energie tot stand is gekomen.

Op grond van het voorgaande is de commissie van oordeel dat de klacht ongegrond is.

Derhalve wordt als volgt beslist.

Beslissing
Het door de consument verlangde wordt afgewezen.

Aldus beslist door de Geschillencommissie Energie, bestaande uit mevrouw mr. E.A.G.M. van Rens, voorzitter, mevrouw mr. W.N. Kip , de heer mr. P. P. van der Neut , leden, op 11 november 2024.

Opslaan als PDF