Commissie: Energie
Categorie: Meterstanden
Jaartal: 2024
Soort uitspraak: Bindend Advies
Uitkomst: ongegrond
Referentiecode:
250670/266310
De uitspraak:
Waar gaat de uitspraak over?
Een consument klaagde dat zijn energieleverancier te veel elektriciteitsverbruik in rekening had gebracht. Volgens hem klopten de meterstanden niet met het berekende verbruik. Hij had meerdere keren contact gezocht, maar kreeg geen oplossing. De leverancier stelde dat de verbruiksgegevens zijn gebaseerd op correcte meterstanden en dat de kosten volgens de regels zijn berekend. De Geschillencommissie oordeelde dat de opgegeven meterstanden betrouwbaar zijn en dat er geen reden is om aan de berekening te twijfelen. Daarom wordt de klacht afgewezen.
De volledige uitspraak
Samenvatting
Het elektriciteitsverbruik is gebaseerd op harde meterstanden.
Standpunt van de consument
Sinds 12 april 2023 proberen wij ondernemer in te laten zien dat het door hun berekende elektriciteitsverbruik onjuist is, en dat zij ons te veel kosten in rekening hebben gebracht. Ondernemer weigert om dit te corrigeren. kWh meter standen: 2022-03-07, T1: 0 T2: 29535 2023-03-07, T1: 0 T2: 33485 2023-04-02, T1: 0 T2: 33603 Verbruikt: T1: 0 T2 4068. Ondernemer heeft middels twee facturen een verbruik van 7962 kWh in rekening gebracht en afgeschreven, ondanks 35 e-mails en 180 belminuten komen we niet verder.
Standpunt van de ondernemer
Verweerster stelt zich op het standpunt dat de meterstanden van de elektriciteitsmeter (meternummer 0042404361), het elektriciteitsverbruik, en de kosten in de jaarnota d.d. 27 maart 202328, op een juiste wijze zijn vastgesteld en tot stand zijn gekomen, omdat: a. de met de meetinrichting verkregen verbruiksgegevens in beginsel – conform de toepasselijke algemene voorwaarden (artikelen 9 en 10) en artikelen 5.3.2. en 5.3.3. van de Informatiecode elektriciteit en gas – bindend zijn voor het in rekening brengen van het energieverbruik, tenzij de elektriciteitsmeter niet juist heeft gefunctioneerd. b. Verweerster de leveringskosten, overheidsheffingen en netbeheerkosten in rekening heeft gebracht conform het tariefblad.29 c. Verweerster de totale leveringskosten, overheidsheffingen, netbeheerderkosten heeft verrekend met de termijnbedragen die reeds in rekening zijn gebracht bij Eiser.
Oordeel van de commissie
Op grond van de stukken naar het verhandelde ter zitting onderschrijft de Commissie in grote lijnen het standpunt van de ondernemer. Het elektriciteitsverbruik is gebaseerd op de op 7 maart 2022 en 7 maart 2023 door de consument opgegeven meterstanden. In de tussentijd zijn meterstanden berekend, maar de commissie heeft geen aanleiding te twijfelen aan de meterstanden waarop de rekening is gebaseerd. Het is niet aan de commissie of de ondernemer een verklaring te geven voor het verbruik van de consument. De klacht treft geen doel.
Op grond van het voorgaande is de commissie van oordeel dat de klacht ongegrond is.
Derhalve wordt als volgt beslist.
Beslissing
Het door de consument verlangde wordt afgewezen.
Aldus beslist door de Geschillencommissie Energie, bestaande uit de heer mr. D.J. Buijs, voorzitter, de heer mr. F.J. Pirard, de heer drs. L. van Rootselaar, leden, op 18 juli 2024.