Schikking bereikt: ondernemer betaalt €100 en laat installatie controleren

  • Home >>
  • Energie >>
De Geschillencommissie Opslaan als PDF




Commissie: Energie    Categorie: (On)zorgvuldigheid    Jaartal: 2025
Soort uitspraak: Bindend Advies   Uitkomst: schikking ter zitting   Referentiecode: 716805/787458

De uitspraak:

Waar gaat de uitspraak over?

Een consument klaagde bij de Geschillencommissie Energie over hoge verbruikskosten, storingen en gebrekkige communicatie. Tijdens de zitting kwamen partijen tot een schikking. De ondernemer zal uit coulance €100 aan de consument betalen en binnen een maand de installatie en afgifteset tussen warmtenet en klant-installatie grondig laten controleren door een monteur. De resultaten van dit onderzoek worden met de consument gedeeld. Daarnaast moet de ondernemer €52,50 klachtengeld vergoeden. Hiermee is het geschil beëindigd.

De volledige uitspraak

BINDEND ADVIES
Geschillencommissie Energie
Zaaknummer 716805/787458

Samenvatting
Geschil over hoge verbruikskosten, storingen en gebrekkige communicatie.

Beoordeling
De tussen partijen ter zitting tot stand gekomen schikking

De commissie stelt vast dat partijen ter beëindiging van dit geschil het volgende zijn overeengekomen.

De ondernemer zal aan de consument uit coulance binnen 14 dagen na verzending van deze uitspraak een bedrag van € 100,00 betalen. Ook zal de ondernemer uiterlijk een maand na de verzending van deze uitspraak de installatie van de consument en de afgifteset tussen warmtenet en klant-installatie grondig door een monteur laten controleren en de resultaten van het onderzoek met de consument delen.

Derhalve wordt als volgt beslist.

Beslissing
Bij wijze van schikking zal de ondernemer aan de consument binnen 14 dagen na verzending van deze uitspraak een bedrag van € 100,00 betalen.

Tevens zal de ondernemer uiterlijk een maand na de verzending van deze uitspraak de installatie van de consument en de afgifteset tussen warmtenet en klant-installatie grondig door een monteur laten controleren en de resultaten van het onderzoek met de consument delen.

Bovendien zal de ondernemer overeenkomstig het reglement van de commissie een bedrag van € 52,50 aan de consument vergoeden in verband met het klachtengeld.

Aldus beslist door de Geschillencommissie Energie.

De uitspraak die de commissie heeft gedaan, is bindend voor beide partijen en vormt het sluitstuk van de procedure. De commissie kent geen mogelijkheid om tegen de uitspraak in beroep te gaan of deze te herzien. Ook niet in het geval van nieuwe feiten of argumenten. U kunt wel binnen 2 maanden na de verzenddatum van de uitspraak aan de burgerlijke rechter vragen de uitspraak te vernietigen. De andere partij heeft die mogelijkheid ook.
De rechter kan de uitspraak vernietigen als hij vindt dat de uitspraak onaanvaardbaar is; inhoudelijk of door de wijze van totstandkoming. Wanneer de uitspraak niet binnen 2 maanden door een van de partijen aan de burgerlijke rechter is voorgelegd door dagvaarding van de andere partij, kan de uitspraak niet meer ongedaan gemaakt worden.

 

 

Opslaan als PDF